BADANIA MLEKO WIELBŁĄDZIE
autyzm
Przyczyny wielu przypadków autyzmu upatruje się w pierwotnej chorobie autoimmunizacyjnej, odzwierciedlającej się wpływem na enzymy rozkładające kazeinę do aminokwasów. W takim wypadku, produkty rozkładu kazeiny, w tym przede wszystkim beta-kazeiny jak i beta-laktoglobuliny stają się silnym opioidem – kazomorfiną.
alergia
Alergie pokarmowe u dzieci są niejednokrotnie poważne w skutkach i mogą prowadzić do reakcji anafilaktycznej. W ostatnich latach zaobserwowano, że mleko wielbłądzie może łagodzić reakcje alergiczne. Pozytywny wpływ mleka wielbłądziego jest najprawdopodobniej związany z jego unikatową kompozycją.
nietolerancja laktozy
Cel: Określenie czy mleko wielbłądzie może być spożywane przez osoby z nietolerancją laktozy bez wystąpienia niepożądanych reakcji. Pacjenci i metody: 25 pacjentów ze stwierdzoną klinicznie i laboratoryjnie nietolerancją laktozy poddano testom prowokacji ze zwiększającą się ilością mleka krowiego, a następnie mleka wielbłądziego.
cukrzyca
Wykazano, że spożycie mleka wielbłądziego może mieć istotny wpływ na zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy. Jednakże, większość z tych badań przeprowadzono u pacjentów z cukrzycą typu 1, podczas gdy badania na pacjentach z cukrzycą typu 2 są ograniczone.