KIM JESTEŚMY

Korzystne właściwości mleka wielbłądziego znane są od wieków. Ponad 25 lat temu w Centralnym Laboratorium Badań Weterynaryjnych (CVRL) w Dubaju, narodziła się idea stworzenia jednostki analizy mleka wielbłądziego. Badania rozpoczęto na niewielkiej liczbie wielbłądów, a podjęto je początkowo w celu uzyskania dowodów naukowych na szereg korzyści tego niezwykłego trunku. Po analizie wyników, w których uzyskano wiele pozytywnych danych potwierdzających właściwości prozdrowotne mleka wielbłądziego, zdecydowano się ostatecznie na jego produkcję na skalę przemysłową.
 
W 2003 r. powstała firma Emirates Industry for Camel Milk & Products (EICMP), a w 2006 r. pierwsze produkty zawierające mleko wielbłądzie trafiły na półki sklepowe. Od momentu powstania firmy pod marką Camelicious /ˈkam(‘)l eci-ous/ (połączenie angielskich słów ‘camel’ (wielbłąd) i ‘delicious’ (wyśmienity) rozszerzono gamę produktów o nowe artykuły. Zakład produkcji mleka EICMP, który mieści się na największej farmie wielbłądów w Dubaju nie ma sobie równych. Jest pierwszą na świecie, najbardziej rozwiniętą produkcyjnie jednostką, wyposażoną w najnowsze technologie produkcji i dział badawczy. Specjalny sprzęt dojenia wielbłądów został stworzony w celu zwiększenia komfortu zwierząt oraz optymalizacji produkcji. Zakład spełnia najbardziej rygorystyczne przepisy ustanowione przez władze Dubaju, Unię Europejską i ogólnoświatowe organizacje ds. bezpieczeństwa i higieny żywności. Ponadto produkcja odbywa się zgodnie z procedurami systemu HACCP (ang. hazard analysis and critical control points), mającymi na celu zapewnienie bezpieczeństwa produktów żywnościowych. Firma EICMP uzyskała w 2009 r. certyfikat systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności ISO 22000:2005.

Jako pionier rozwoju przemysłu mleka wielbłądziego, w 2013 r. firma EICMP w porozumieniu z Ministerstwem Środowiska i Gospodarki Wodnej, władzami Dubaju oraz CVRL (odpowiednik Głównego Inspektoratu Weterynarii), jako pierwszy obiekt produkcji mleka wielbłądziego na świecie, otrzymała zgodę Komisji Europejskiej na eksport swoich produktów do strefy UE. EICMP regularnie i na bieżąco dostosowuje produkcję mleka Camelicious do potrzeb klienta. Na chwilę obecną, stado liczy ponad 4200 wielbłądów, a w sprzedaży dostępne jest mleko zwykłe, w tym w różnych odmianach smakowych, jak i inne przetwory z mleka wielbłądziego, w tym sery, czekolady, masło. Wszystko po to, aby spełnić zapotrzebowanie klientów i rynku. Ciągłe badania gwarantują nieustanny rozwój nowych produktów i smaków. Będąc światowym liderem w produkcji mleka wielbłądziego, firma EICMP jest silnie zaangażowana w badania naukowe potwierdzające prozdrowotne właściwości mleka w różnych aspektach życia człowieka. Camelicious to marka obecna w wielu krajach Unii Europejskiej jak i na całym świecie.

historia camelicious

certyfikaty