MLEKO WIELBŁĄDZIE


ŹRÓDŁO ZDROWIA

Aktualnie obserwuje się kult zdrowego odżywiania oraz coraz większą świadomość żywieniową. Zależność ta dotyczy nie tylko osób aktywnych fizycznie, ale coraz częściej także pacjentów, którzy w zdrowej diecie upatrują rozwiązania problemów zdrowotnych.
Już w Polsce! – mleko wielbłądzie
Mleko wielbłądzie to znakomita alternatywa dla osób dbających o zdrowie, kobiet w ciąży i okresie laktacji, ale również potwierdzona w badaniach skuteczność u pacjentów z:
- autyzmem
- alergią na mleko krowie
- chorobami autoimmunologicznymi
- cukrzycą
- zapaleniem wątroby
- nietolerancją laktozy
- infekcjami

WŁAŚCIWOŚCI MLEKA WIELBŁĄDZIEGO
ZDROWIE
- 50% niższa zawartość tłuszczu w porównaniu z mlekiem krowim.
- Wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych tzw. „zdrowych tłuszczy”; dużo wyższa zawartość w porównaniu z mlekiem krowim. Zdrowe tłuszcze regulują poziom cholesterolu i wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia.
- 3-5 razy więcej witaminy C aniżeli w mleku krowim. Witamina C wspomaga pracę układu odpornościowego. Już 500 ml (2 szklanki) mleka wielbłądziego uzupełnia dzienne zapotrzebowanie na witaminę C.
- Mleko wielbłądzie jest najlepszym źródłem wapnia w diecie. Zawiera najwyższy poziom tego składnika mineralnego spośród wszystkich dostępnych na rynku rodzajów mleka. Wapń jest szczególnie ważny dla dorastających dzieci, kobiet ciężarnych i karmiący - wspomagając zdrowy rozwój płodu i dziecka. Jest szczególnie istotny dla kobiet w okresie menopauzy - zapobiega powstawaniu osteoporozy.
- Dla osób dbających o linię, mleko wielbłądzie jest doskonałą alternatywą - niska zawartość tłuszczu, a bardzo wysoka wapnia jest idealnym połączeniem prozdrowotnym.
- Mleko wielbłądzie zawiera 10 razy więcej żelaza w porównaniu do mleka krowiego.
- Niektóre doniesienia wskazują, że osoby z nietolerancją laktozy mogą trawić mleko wielbłądzie znacznie łatwiej niż mleko krowie.
- Mleko wielbłądzie to naturalny probiotyk, dzięki czemu wspomaga rozwój korzystnej mikroflory w jelitach.
- Powszechnie nie jest znana alergia na mleko wielbłądzie. Osoby z alergią na mleko krowie mogą korzystać z mleka wielbłądziego jako zdrowej alternatywy.
- Suma wszystkich składników mleka wielbłądziego daje mu status najbardziej wartościowego napoju na świecie.

PIELĘGNACJA
- Mleko wielbłądzie zawiera dużą ilość lanoliny i innych nawilżających składników pochodzenia naturalnego, działając uspokajająco i kojąco na skórę.
- Badania wykazują, że mleko wielbłądzie wywiera korzystny efekt w leczeniu osób chorych na łuszczycę, zarówno przy spożywaniu, jak i stosowaniu miejscowym.
- Mleko wielbłądzie jest bogate w naturalne składniki przeciwstarzeniowe, jak elastyna, witamina C czy lanolina, które mogą być stosowane miejscowo w postaci kremów, mydeł oraz do kąpieli.
- Z uwagi na dużą zawartość wapnia, witamin i innych związków mineralnych, mleko wielbłądzie wspomaga rozwój zdrowych kości, paznokci, włosów, zębów i skóry.

ZDROWY TRYB ŻYCIA

- Mleko wielbłądzie jest najbliższe składem do mleka kobiecego, jest zatem najbardziej korzystne dla małych dzieci jako alternatywa do mleka krowiego.
- Mleko wielbłądzie jest łatwe do uwzględnienia w codziennej diecie całej rodziny. Może zastąpić każde inne mleko w różnych przepisach kulinarnych. Oprócz walorów kulinarnych posiada także wiele właściwości prozdrowotnych.
- Mleko wielbłądzie jest łagodne i naturalne w smaku, nie tak charakterystyczne jak mleko kozie czy owcze.
- Mleko wielbłądzie posiada cechy probiotyczne, wspomagając wzrost prozdrowotnych bakterii w jelitach, a tym samym prawidłowe trawienie i redukcję wzdęć oraz innych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.