PIELĘGNACJA

Dobroczynne i upiększające właściwości mleka wielbłądziego znane są już od stuleci.


PIELĘGNACJA SKÓRY

- Mleko wielbłądzie zawiera lanolinę znaną ze swoich naturalnych, nawilżających właściwości posiadającą kojący i uspokajający wpływ na skórę. Wystarczy zastosować bezpośrednio na twarz, pozostawić do wyschnięcia i zmyć. Dzięki temu skóra stanie się bardziej miękka i jedwabista w dotyku.
- Mleko wielbłądzie to bogate źródło kolagenu, elastyny, witaminy B i C, posiadające działanie przeciwstarzeniowe.
PIELĘGNACJA WŁOSÓW

- Mleko wielbłądzie jest idealnym kosmetykiem do włosów przetłuszczających się. Po nałożeniu na włosy usuwa nadmiar sebum.
- Mleko wielbłądzie jest skuteczne także w walce z łupieżem.
DODATKOWE WŁAŚCIWOŚCI

- Badania wykazują, że mleko wielbłądzie wywiera korzystny efekt w leczeniu osób chorych na łuszczycę, zarówno przy spożywaniu, jak i stosowaniu miejscowym.
- Wykazano, że białko zawarte w mleku wielbłądzim poprawia gojenie ran w przebiegu powikłań cukrzycy.
- Dzięki wysokiej zawartości kwasu mlekowego (alfa-hydroksypropionowy, AHA) w mleku wielbłądzim, stosowanie go bezpośrednio na skórę jest pomocne przy leczenia trądziku, przebarwień czy wyprysków. Jest także polecane dla skóry suchej, zgrubiałej oraz zniszczonej opalaniem.
- Miejscowe stosowanie mleka wielbłądziego zalecane jest nie tylko do twarzy, ale i do całego ciała. Jest bardzo pomocne zwłaszcza w przypadku zrogowaciałych i przesuszonych partii ciała: łokcie, kolana czy stopy.
- Spożywanie mleka wielbłądziego z uwagi na wysoką zawartość wapnia oraz witamin i związków mineralnych, w tym cynku, wzmacnia włosy i paznokcie.